НовиниПринтирай

Сапарева баня грабна 3 от общо 12-те медала на Държавното първенство по планинско бягане

Три от общо 12-те медала на Държавното първенство по планинско бягане при юноши и девойки младша възраст, и момичета и момчета до 16 години, спечелиха състезателите от община Сапарева баня. Държавният шампионат се проведе тази събота в Сапарева баня и в него участвах близо 100 състезатели от 18-те най-силни клубове в страната. Първенството се организира от Българската федерация по лека атлетика съвместно с Община Сапарева баня.

Старт на шампионата даде кметът Калин Гелев, а състезанията изгледаха и зам.-кметът Славчо Коларски и председателят на ОбС Иван Куйов.

Състезателите от курортната община грабнаха два сребърни и един бронзов медал.    При момчета до 16 години /дистанция 3 400 м./ тримата участници от Сапарева баня се класираха съответно: Даниел Пешков - със сребърен медал, Красимир Атанасов - с бронзов медал и Кристиян Божилов - пети. Златото спечели Николай Кирилов от Луковит.

При момичета до 16 години /дистанция 1 900 м./ единствената състезателка на Сапарева баня, Елеонора Жишкина, се класира четвърта. Първо място спечели Стефани Стоянова от "Локомотив Никола Карапетков", Ния Мичева от Габрово - сребърен медал, а бронза взе Елица Петрова. Наградите от БФЛА, при момичетата и момчетата до 16 годишна възраст, имаше честта да връчи кметът на Сапарева баня Калин Гелев.

При девойките младша възраст /3 400 м. дистанция/ най-доброто представяне на Сапарева баня бе на Любомира Пехливанска - сребърен медал. Йоана Гелева остана пета, Габриела Гелева - осма и десета - Илияна Джаджарова. Шампион в тази възрастова група стана Виктория Дишлянова от "Б. Мулешков" - Панагюрище, а бронза взе Полина Панова от Нова Загора. Медалите на първите трима победители връчи отново кметът Калин Гелев.

При юношите младша възраст /дистанция 5 300 м./ малко не достигна на Иван Пешков, за да вземе бронз за Сапарева баня и остана четвърти. Златото заслужено отиде при Владислав Тотев, представителя на "Атлетик" - Ловеч; Андрей Трифонов от Луковит остана втори, а бронза взе Денис Атанасов от клуб "Добруджа '99" - Добрич. Наградите при юноши младша възраст връчи председателят на Общинския съвет Иван Куйов.

Награждаването на медалистите се състоя в к. с. Паничище, пред хотел "Планински езера", в присъствието на представители на БФЛА, треньори и състезатели.

"От 11 наши състезатели в този шампионат имаме 3 медала. Това е много добро постижение, тъй като ние традиционно сме по-добри в зимните спортове. Радвам се, че имахме възможност да бъдем домакин на такъв форум и се надявам за Световното по планинско бягане тази есен да има още по-голям интерес. Поздравявам всички участници за представянето и им желая още по-добри резултати занапред", заяви след награждаването градоначалникът на Сапарева баня Калин Гелев.