НовиниПринтирай

Отличен сезон 2015/2016 г. за биатлонистите от Сапарева баня, кметът Калин Гелев също присъства на награждаването им от БФБ

Кметът на община Сапарева баня Калин Гелев бе гост на официалното закриване на сезон 2015/2016 г. на Българската федерация по биатлон /БФБ/. На церемонията, която се състоя в Музея на спорта в София, бяха връчени награди на победителите в купа „Надежди“ и купа „България“ в 14 възрастови групи. 17-те млади биатлонисти от община Сапарева баня спечелиха цели 18 отличия за сезон 2015/2016 г. Така в почти всички възрастови групи младите надежди от Сапарева баня завоюваха купи - имат 8 първи места, 7 втори и 3 трети места.

На церемонията, провела се в Деня на българския спорт, присъстваха още зам.-кметът Евелина Нешева, общинските съветници Христо Милтенов и Орлин Пехливански, треньорите Райко Пенев и Илиян Пенев.

Кметът Калин Гелев връчи купите на победителите в категория юноши и девойки младша възраст. В тази категория и трите места са спечелени от сапаревобански състезателки: първа е Любомира Пехливанска, втора - Йоана Гелева и трета - Илияна Джаджарова.

Награда в една от категориите връчи и европейската шампионка по биатлон Радка Попова, която е родом от община Сапарева баня.

И в категорията при момчета до 11 - годишна възраст първите места отново грабнаха състезатели от Сапарева баня. Златото е за Георги Наумов, втори е Лъчезар Божилов и трети - Веселин Белчински.

В различните възрастови категории сапаревобанските биатлонисти с първи места са още: Гергана Джаджарова, Християн Божилов, Валентина Димитрова, Даниел Пешков, Елеонора Жишкина и Никола Стоичков.

С отличия за второ място са още: Василена Пехливанска, Валентина Димитрова, Иван Пешков, Петър Велчев и Станислав Ангелков. Купа за трето място спечели и Красимир Атанасов.

"За младите ни спортни надежди и община Сапарева баня този сезон бе изключително успешен. Резултатите на състезателите ни и мотивацията, която виждам в тях, ме карат да вярвам, че ще имаме още много поводи за гордост. Поздравявам целия екип за завоюваните отличия и им желая още по-големи успехи занапред", заяви след церемонията кметът Калин Гелев.

Официални гости на събитието бяха още министърът на младежта и спорта Красен Кралев, генералният секретар на БОК Белчо Горанов, президентът на БФБ Екатерина Дафовска и представители на спонсорите на федерацията.

Владимир Илиев от клуб Аякс (Троян) спечели купа "България" за този сезон, а след него останаха Михаил Клечеров (Банско) и Антон Синапов (НСА). Тримата получиха своите награди от министър Красен Кралев.

При жените купа "България" взе Стефани Попова (НСА), втора е Дафинка Коева (Банско), а трета Даниела Кадева (Банско). Те бяха наградени от Екатерина Дафовска.